Brigády

PRÁZDNINOVÉ BRIGÁDY.cz


Nové brigády
- technik opravy výpočetní techn..
- prodejce hardware a software s..
- pracovník péče o klienty..
- prodej zmrzliny..
- terÉnnÍ sociÁlnÍ pracovnÍk/ce..
- prodavači průmyslového zboží..


       

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste Google vyhledávání!


Brigády v oborech
> Administrativa (2558)
> Doprava (457)
> Finance (2059)
> Informační technologie (679)
> Kultura a sport (332)
> Management (331)
> Obchod a cestovní ruch (3673)
> Obrana a ochrana (227)
> Právo (99)
> Služby (236)
> Stavebnictví (654)
> Věda a výzkum (180)
> Výchova a vzdělávání (475)
> Výroba a provoz (3716)
> Zdravotnictví (982)
> Zemědělství a lesnictví (159)

Naučte se v práci chytře vyjít se ctižádostivci i kariéristyPomoci vám může základní typologie osobností, kterou používají hráči pokeru, aby prokoukli svého soupeře.

"Naše typologie si nedělá nároky na úplnost, i přesto se vám může hodit v zaměstnání stejně jako u karetního stolu," říká úspěšná hráčka pokeru Adéla Pecháčková z pražského Casina Ambasador.

Jak dodává, důležité je odhadnout, s jakou osobností spolupracujete a pak si k ní najít cestu podle osvědčeného návodu.


1. typ:

Ctižádostivý individualista


Tento typ spolupravovníka má silný tah na branku a miluje náročné úkoly. Je dominantní, rozhodný a ochotný riskovat i nést odpovědnost za svěřený úkol. Hodí se dobře do krizových situací, protože si libuje v extrémech. Jeho cílem je v práci vyhrávat, stejně jako v pokeru.


"U hry neváhá blafovat, ale činí tak, jako by hrál podle abecedy. Je proto snadno předvídatelný," hodnotí pokerová hráčka. "V zaměstnání by nejraději trumfnul sám sebe, kolegy a klidně i vlastního šéfa, jestliže cítí, že nemá dostatečný prostor na uskutečnění svých pracovních cílů a nápadů," dodává personalistka Šárka Fričová, šéfka personální agentury BeeConsulting.

Jak na ctižádostivého individualistu:
S takovým spolupracovníkem nejlépe vyjdete, když mu dáte prostor, pocit nezávislosti a příležitost rozhodovat nebo vyřešit nějaký problém. Jednejte s ním diplomaticky.


2. typ:

Pasivní zastrašovatel


Je to nepříliš angažovaný kariérista, kterého zajímá rychlý postup ve firemní hierarchii více než samotná práce. Obyčejně ho poznáte podle nabubřelého chování a arogantních řečí na vrub kolegů i šéfa. Jeho nástrojem jednání bývá velmi často zastrašování.

"Když takový člověk cítí, že prohrává, okamžitě začne vyvolávat konflikty, neváhá zesměšňovat protihráče a rád vytváří atmosféru strachu. Člověku to sice leze na nervy, ale nesmí se nechat vyprovokovat k nepromyšleným tahům. Proti takové osobnosti se prostě snažím hrát s chladnou hlavou," říká Adéla Pecháčková.

Jak na pasivního zastrašovatele:
Jednejte asertivně a neberte si slovní útoky osobně. Podporu vám poskytnou i vaši kolegové. Tento typ kolegy může být paradoxně skvělým stmelovacím prvkem týmu.


3. typ:

Opatrný klaďas bez ambicí


Od kolegy tohoto typu rozhodně nečekejte žádnou velkou oporu v zádech. A nepočítejte ani s tím, že vám sám od sebe pomůže s náročným pracovním úkolem. V zaměstnání zásadně plní pouze standardní pracovní povinnosti a neudělá nic, co by bylo navíc. Nerad totiž riskuje, má rád řád a stereotyp.

"Ve světě pokeru reprezentuje pasivní osobnost bez ambicí se slabou touhou vítězit. Jde vlastně o rekreačního hráče. U pokerového stolu se chová obdobně jako v zaměstnání. Nechce vyhrát, chce se zúčastnit," říká Adéla Pecháčková.

Jak na opatrného klaďase:
Nejlépe s ním vyjdete, když budete lehce dominantní a direktivní. S touto osobností komunikujte jednoznačně a přímočaře.


4. typ:

Flexibilní tahoun


Tento typ spolupracovníka zosobňuje sen řady kolegů i zaměstnavatelů. V pracovním prostředí bývá společensky obratný. Přesně ví, kdy má být rázný a kdy mírný a opatrný. Nechybí mu empatie a týmový duch. Zrovna tak dobře umí pracovat jako individualista, protože se dokáže elegantně přizpůsobit aktuálním požadavkům a potřebám.

"Tito lidé jsou ambiciózní, aktivní a spolehliví. Mají přirozený respekt u kolegů. Jsou vstřícní a v zaměstnání často jednají z pozice neformální autority. Současně však patří mezi pragmatiky, kteří umí dobře klamat tělem, pokud si to žádají jejich zájmy," upozorňuje personalistka Šárka Fričová.

Jak na flexibilního tahouna:
S takovým člověkem vyjdete bez problémů a velkého snažení, protože vám jde naproti. Jeho úmysly nebývají v rozporu s cíli týmu a firmy, takže z jejich osobního úspěchu profitují všechny strany.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/typologie-na-pracovisti-jak-vyjit-s-kolegy-f2x-/podnikani.aspx?c=A120914_135021_podnikani_sov(15.11.2012)


Hledáme brigádníky - kontaktní formulářPRÁZDNINOVÉ BRIGÁDY.cz - nabídka brigády dostupná nejen pro studenty