Brigády

PRÁZDNINOVÉ BRIGÁDY.cz


Nové brigády
- technik opravy výpočetní techn..
- prodejce hardware a software s..
- pracovník péče o klienty..
- prodej zmrzliny..
- terÉnnÍ sociÁlnÍ pracovnÍk/ce..
- prodavači průmyslového zboží..


       

Nenašli jste co jste hledali?
Zkuste Google vyhledávání!


Brigády v oborech
> Administrativa (2558)
> Doprava (457)
> Finance (2059)
> Informační technologie (679)
> Kultura a sport (332)
> Management (331)
> Obchod a cestovní ruch (3673)
> Obrana a ochrana (227)
> Právo (99)
> Služby (236)
> Stavebnictví (654)
> Věda a výzkum (180)
> Výchova a vzdělávání (475)
> Výroba a provoz (3716)
> Zdravotnictví (982)
> Zemědělství a lesnictví (159)

Brigáda v zahraničí vynese 1 000 eur měsíčně, míst je ale málo


Pomocní kuchaři, číšníci, animátoři v letoviscích, to jsou místa, na která v zahraničí nejčastěji nabírají brigádníky na období prázdnin. Výdělek se pohybuje od 500 do 1 000 eur měsíčně. Chcete-li léto strávit na brigádě v zahraničí, měli byste si ji sehnat co nejdříve.

Pokud chcete v létě vyrazit za výdělkem do zahraničí, máte nejvyšší čas si práci zajistit. "Brigád je kvůli ekonomické krizi výrazně méně než v minulosti. Je zřejmé, že o volná pracovní místa, byť na pár měsíců, je boj," říká Dagmar Procházková z EURES - evropského portálu pracovní mobility, který zprostředkovává práci v EU.

Situace je tak v zahraničí složitější než v tuzemsku, kde agentury hlásí, že s oživením ekonomiky firmy počítají s obsazováním brigádníků na místa nejen ve výrobě, ale i v administrativě.

V zahraničí je asi nejvíce možností v přímořských letoviscích a na ostrovech Řecka, Španělska a Itálie. Nejčastěji jsou nabízeny pozice servírek, animátorů a delegátů. Pracuje se zhruba 40 hodin týdně, výdělek je od 500 do 1 000 eur.Oblíbené jsou brigády na farmách při sklizni ovoce. Práce je fyzicky náročná. Nevýhodou je, že závisí na počasí. Pokud je příznivé, lze si například v Anglii vydělat 200 liber za týden.

"Největší zájem o zahraniční brigády mají studenti, kteří se chtějí zdokonalit v jazyce. Poptávka je především po práci u moře, hlavně ve Španělsku a Řecku," uvádí Mirka Vybíhalová z agentury Ajob, podle níž je nutné, aby lidé vyrážející do zahraničí uměli alespoň základy angličtiny.

"Ovšem je třeba si uvědomit, že zaměstnavatelé nechtějí lidi jen na dva až tři týdny, dávají přednost těm, kteří mohou zůstat dva, lépe čtyři měsíce, tedy celou sezonu,“ vysvětluje Mirka Vybíhalová a dodává, že se dá vydělat kolem 1 000 eur za měsíc.

V Americe jsou volná místa instruktorů dětských táborů

V poslední době výrazně stoupl zájem o USA, kde nabídka pracovních míst převyšuje poptávku. Nejvíce možností je v dětských táborech, volná jsou místa buď instruktorů, nebo pomocníků v kuchyni, v prádelně či údržbě.

Na místě si vyděláte za devět týdnů práce 1 000 až 1 500 dolarů. Ubytování a stravování je zajištěno v táboře, stejně jako doprava z letiště a zpět.

Přes agenturu je to jednodušší

Hledání vhodné brigády v zahraničí můžete svěřit agentuře. Je to pohodlnější, všechno za vás za pár set korun vyřídí a zajistí i ubytování. Spolupracuje se zahraniční agenturou v místě brigády, která by měla vyřešit případné potíže.

A kde agenturu najít? Na internetu jsou jich spousty, ale pozor, není agentura jako agentura. Pokud budete muset vše vyřizovat přes internet a žádný zaměstnanec si nenajde čas, aby se s vámi sešel, mějte se na pozoru.

Bez angličtiny to nejde

Pokud patříte mezi dobrodružnější jedince, vypravte se za brigádou na vlastní pěst. Ale i tak je lepší si domluvit práci dopředu. Poslouží stránky EURES, kde najdete odkazy na pracovní vyhledávače.

Na www.eures-jobs.com můžete hledat sami - zadejte práci na dobu určitou, klíčové slovo "season", případně profesi, kterou chcete dělat.

Poslední možností je vyrazit do ciziny na vlastní pěst a obcházet místní restaurace, bary či obchody. Je to však riskantní. "Vypravila jsem se do Irska a práci jsem nesehnala. Bylo tam hodně Čechů a Slováků a ve srovnání s Českem se tam brigáda sháněla mizerně," říká studentka Markéta.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/brigada-v-zahranici-vynese-1-000-eur-mesicne-mist-je-ale-malo-pzt-/podnikani.aspx?c=A100422_1373017_zamestnani_bab(22.11.2012)


Hledáme brigádníky - kontaktní formulářPRÁZDNINOVÉ BRIGÁDY.cz - nabídka brigády dostupná nejen pro studenty